Svarbi informacija

Mūsų bendrovė daugelį metų kūrė ir tobulino šiukšlių šalintuvų ir vėdinimo kanalų valymo, dezinfekavimo ir biocheminio apdorojimo technologijas ir medžiagas. Nacionalinio Visuomenės Sveikatos Centro mikrobiologinės ir parazitologinės laboratorijos keletą metų tikrino atliekamų darbų kokybę, naudojamų medžiagų veiksmingumą, poveikį žmonių ir gyvūnų sveikatai, poveikį gamtai. Glaudus bendradarbiavimas su Visuomenės Sveikatos Centro specialistais, chemijos ir bio inžinerijos   mokslininkais bei  įrangos gamintojais leido pasiekti puikių rezultatų.

Šiandien rinkoje atsiranda naujų paslaugos tiekėjų, kurie, nepaisydami kitų įdėto darbo, vagia jau sukurtas ir  patentuotas technologijas. LR Valstybinis Patentų Biuras  ir ES PB  biuleteniuose paskelbė mūsų paraiškas ir patentus, todėl jie tapo prienami visiems. tačiau norint vykdyti darbus pagal aprašytas technologijas , būtina įsigyti franšizę arba licenciją. Franšizę/licenciją gali įsigyti tik įmonės turinčios Visuomenės Sveikatos Priežiūros Veiklos licenciją (veikla: dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija).

Gerbiami paslaugų tiekėjai, prieš pradėdami darbus pamąstykite, ar Jūs neplagijuojate patentuotų technologijų.

Daugelis paslaugų tiekėjų savo darbuose naudoja cheminius preparatus, priskirtus biocidų grupei. Biocidai ar algicidai tai gyvybę žudantys chemikalai, kurių panaudojimą reglamentuoja Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai dėl biocidų tiekimo rinkai ir jų panaudojimo (P7 TA-PROV(2012) 0010), „ biocidai dėl jiems būdingų savybių ir susijusių naudojimo būdų gali kenkti žmonėms, gyvūnams ir aplinkai“, todėl nuo 2015 metų sugriežtintas biocidų tiekimas ir įsigijimas, t.y. biocidus (dezinfekantus) skirtus profesionaliam naudojimui galima įsigyti tik licencijuotoms įmonėms. Vėdinimo kanalų ir šiukšlių šalintuvų dezinfekavimui naudojami biocidiniai preparatai (patentas LT 6325 B), kurių autorizacijos liudijime , specialiosiose sąlygose nurodyta ".... daugiabučių gyvenamųjų namų vėdinimo kanalams ir (arba) šiukšlių šalintuvų vamzdžiams dezinfekuoti...", visų kitų biocidinių preparatų  (be šio įrašo) naudojimas šiems darbams yra draudžiamas.

 

 

Renovuojamuose namuose, rangovas, atlikęs darbus, privalo užsakovui pateikti sekančią dokumentaciją:

  •  Naudojamų medžiagų Saugos Duomenų Lapus, atitinkančius ES reglamento 19007/2006/EB-REACH 31 str. II priedo reikalavimus;
  •  Galiojantį biocido autorizacijos liudijimą;
  •  Biocido naudojimo instrukciją;
  •  VSVP Licencijos kopiją;
  •  Licencijuotų juridinių asmenų, atliekančių dezinfekciją, atliktų darbų ataskaitą-deklaraciją ( Lietuvos higienos normos );
  •  Ataskaita-deklaracija pateikiama  VSC Užkrečiamų Ligų ir AIDS Centro Epidemiologinės Priežiūros Skyriui ir užsakovui;
  •  Atliktų darbų aktai;
  •  Atliktų darbų sąmata;
  •  Oro srautų matavimų aktas;
  •  Užpildomas statybų žurnalas.

 

VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮMONĖS VEIKLA PRIDĖTINĖS VERTĖ MOKESČIU NEAPMOKESTINAMA (PVM ĮSTATYMO 20 str. 1 d.) VSPV LICENCIJA Nr.VSL-292 (2011-06-14  VASPV SAM įsakymas Nr.T1-52)

 

Juridiniai asmenys, norintys atlikti vėdinimo kanalų ir šiukšlių šalintuvų valymo, dezinfekavimo ir biocheminio apdorojimo darbus, privalo kreiptis į licenciarą (patentų savininką) dėl licencijos ar franšizės suteikimo.

Straipsnio redakcija įsigaliojo nuo: 2007-07-21
Teisės akto redakcija įsigaliojo nuo: 2010-06-29
Teisės akto statusas: Galiojantis
202 straipsnis. Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas

1. Tas, kas versliškai ar stambiu mastu ėmėsi ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos neturėdamas licencijos (leidimo) veiklai, kuriai ji (jis) reikalinga, ar kitokiu neteisėtu būdu, baudžiamas viešais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

KEISTA:
1. 2003 04 10 įstatymu Nr. IX-1495 (nuo 2003 05 01) (Žin., 2003, Nr 38-1733)
2. 2007 06 28 įstatymu Nr. X-1233 (nuo 2007 07 21) (Žin., 2007, Nr. 81-3309)
3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo

#UAB#Freiga#ir#partneriai#Ventiliacijos#kanalų#ortakių#valymas#vėdinimo#kanalų#valymas#dezinfekavimas#biocheminis#aporojimas#cheminis#apdorojimas#valymo#įranga#šiukšlių#šalintuvų# vamzdžių#valymas#dezinfekavimas#biocheminis#cheminis#apdorojimas#valymo#įranga#ortakiu#valymas#ortakių#dezinfekavimas#šiukšlių#vamzdžių#valymas#šiukšlių#vamzdžių#dezinfekavimas, dezinfekcija#vedinimo#dezinfekcija#Vilnius#Kaunas#Klaipėda#Panevėžys#Skuodas#Alytus#Marijampolė#Utena#Molėtai#Tauragė#Telšiai#Kupiškis#Krekenava#Varėna#Druskininkai#Prienai#Birštonas#Mažeikiai#Šiauliai#Radviliškis#Kretinga#Palanga#Šventoji#Anykščiai#Šilalė#Raseiniai#Kėdainiai#Šakiai#Visaginas#Švenčionys#Zarasai#Molėtai#Dubingiai#Akmenė#Rokiškis#Pasvalys#Trakai#Lazdijai#Biržai#Kelmė#Ukmergė#Šilutė#Ariogala#Baisiogala#Pasvalys#Nida#Juodkrantė#Plungė#Leipalingis#Pagėgiai#Darbėnai#Kartena#Kalvarija#Nering#Kelmė,#Jonava#Rokiškis ir visa Lietuva.